فوتسال پایه

آیا تیم ملی دانش اموزان به مسابقات جهانی فرانسه میرود!

سرمربی تیم ملی دانش آموزی آقای مطلب زاده گفت:هنوز آموزش و پرورش تصمیمی در قبال اعزام تیم ملی به مسابقات جهانی دانش آموزان در فرانسه گرفته نشده است.

به گزارش فوتسال کمپ،سرمربی تیم‌ملی فوتسال دانش‌آموزی ایران اظهار داشت: موفق شدیم با یک برنامه‌ریزی اصولی و رصد مسابقات فوتسال دانش‌آموزی از سطح مدرسه، منطقه و استان تا مسابقات کشوری، یک تیم‌ملی منسجم و خوب را از دانش آموزان کشور گردهم بیاوریم که با حمایت وزارت آموزش و پرورش، فدراسیون ورزش دانش‌آموزی و همچنین اداره کل استان آذربایجان‌شرقی این تیم روانه مسابقات آسیایی تایلند۲۰۱۹ شد و با کسب سکوی نخست آسیا، ناکامی اخیر تیم‌های ملی پایه و باشگاهی را جبران کرد.

یاشار مطلب‌زاده افزود: از خرداد اردوی انتخابی تیم‌ملی دانش‌آموزی را شروع کردیم و در نهایت از طریق شش اردو  ۱۲بازیکن انتخاب شدند که جمعا از هفت استان سیستان و بلوچستان، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، قزوین، تهران، آذربایجان‌شرقی و آذربایجان‌غربی صاحب پیراهن مقدس تیم‌ملی دانش‌آموزی شدند. این فراوانی استان‌ها و خصوصا پیدا شدن استعداد از شهری مثل زابل از مسابقات دانش‌آموزی نشان می‌دهد که ما بر روی یک معدن فوتسال هستیم که باید از پتانسیل آن بهره‌برداری کنیم.

وی حریفان دانش‌آموزی ایران در آسیا را دارای برنامه خواند و گفت: اندونزی سرمایه‌گذاری خوبی در حوزه‌ فوتسال دانش‌آموزی کرده و مربیان آن‌ها در این دوره از رقابت‌ها ژاپنی بودند. در انتخاب دانش‌آموزان چینی‌ در این مسابقات مشخص بود که فیزیک هم لحاظ شده و در قیاس با سایر زیر ۱۸ساله‌ها قد و قامت بسیار بالایی داشتند اما تایلندی‌ها هم ۱۶سال است که تمام مدارس کشور خود را به سالن‌های دارای کفپوش استاندارد مجهز کرده‌اند و سرمایه‌گذاری خوبی در این رشته کرده‌اند.

سرمربی تیم‌ملی دانش‌آموزی ایران تاکید کرد: در عین حال بازیکنان ایرانی از استعداد بالقوه‌ای برخوردارند و سایر کشورها در مقایسه با فوتسال ایران چنین پتانسیلی ندارند، بنابراین باید توجه به فوتسال پایه در ایران چه از طریق فدراسیون دانش‌آموزی و چه فدراسیون فوتبال، مستمر باشد تا شاهد موفقیت هرچه بیشتر در این حوزه باشیم.

مطلب‌زاده با تاکید بر این که باید طرح توسعه فوتسال ایران توسط فدراسیون فوتبال و فدراسیون دانش‌آموزی مدنظر قرار گیرد، اظهار کرد: باید تعامل این دو فدراسیون در بخش برگزاری مسابقات بیشتر شود تا از موازی‌کاری‌های پیش آمده جلوگیری شود. به طور مثال اکنون المپیاد استعدادهای برتر موازی با مسابقات تابستانی دانش‌آموزی برگزار می‌شود که می‌تواند در بدنه رقابت‌های دانش‌آموزی تفکیک شود و به استعدادیابی بهتری از کف حیاط مدارس برسد. پیشنهاد می‌کنم به جای برگزاری دو سری مسابقات یک سری مسابقات با کیفیت بیشتر برگزار شود که به نفع ورزش پایه کشور است.

وی همچنین در خصوص  حضور ایران در مسابقات جهانی فوتسال دانش‌آموزی۲۰۲۰ که قرار است اردیبهشت ماه سال آینده در کشور فرانسه برگزار  شود، اظهار کرد:‌ هنوز در ارتباط با اعزام تیم‌ملی فوتسال دانش آموزی ایران به این دوره از رقابت‌ها تصمیم‌گیری نشده و در این رابطه معاونت تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش و نیز فدراسیون دانش‌آموزی تصمیم گیری خواهند کرد. چشم انتظاریم تا انشاالله بتوانیم بعد از مرحله آسیایی در جهانی هم روند خوب خود را حفظ کنیم.

مطلب زاده در پایان خاطرنشان کرد: باید از همه پتانسیل‌های فوتسال ایران در رده پایه بهره‌مند شویم و بتوانیم عملکرد بهتری در این حوزه داشته باشیم، خوشبختانه استعدادیابی مناسبی از سوی وزارت آموزش و پرورش و فدراسیون فوتبال در رده‌ پایه فوتسال مدنظر است که قدری هماهنگی نتایج فوق‌العاده‌ای به دنبال خواهد داشت.

تگها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker