اخبار فوتسال

فوتسال جهانی را خودمان انصراف دادیم،آسیایی هم لغو شد

فدراسیون فوتبال ناشنوایان خبر انصراف از مسابقات جهانی را اعلام کرد

به گزارش فوتسال کمپ ، مهران تیشه ‌گران رئیس فدراسیون فوتسال ناشنوایان،پس از لغو اعزام کاروان ناشنوایان به بازی‌های آسیایی در هنگ‌کنگ به دلیل اغتشاشات و بحران سیاسی میزبان در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: برای اعزام کاروان به بازی‌های آسیایی هیچ گونه مشکل اعتباری نداشتیم و تمام کارها طبق برنامه انجام شده بود، حتی ورزشکاران اعزامی در ۸ رشته ورزشی فوتبال، فوتسال، والیبال ساحلی، جودو، تکواندو، تنیس روی میز، شنا و دوومیدانی از ابتدای سال تا به الان در اردوی آمادگی بودند و شرایط بسیار راضی‌کننده‌ای برای اعزام به این مسابقات را داشتند که متاسفانه به دلیل ناامن بودن هنگ‌کنگ و اوج اغتشاشات و بحران سیاسی اعزام تیم‌ها به نهمین دوره بازیهای آسیایی در آبان ماه لغو و به زمان دیگری موکول شد.

وی گفت: ما روز گذشته در حالی به تعطیلی اردوها کردیم که تمام ورزشکاران از این مساله ناراحت و به شدت گریه می‌کردند. امیدوارم  زمان و مکان آینده نهمین دوره بازی‌های آسیایی هر چه سریع‌تر از سوی کنفدراسیون ورزش های ناشنوایان مشخص شود تا زحمات ورزشکاران ناشنوا در طی مدت حضورشان در اردوهای آمادگی بی‌نتیجه نماند.

رییس فدراسیون ناشنوایان اضافه کرد: در حال حاضر کنفدراسیون ورزش‌های ناشنوایان ۴ کشور چین تایپه، بحرین، اردن و قزاقستان را برای برگزاری بازی‌های آسیایی پیش‌بینی کرده که البته در حال بررسی است که در کدام کشور امکان برگزاری این بازیها وجود دارد تا زمان آن را تعیین کند. 

تیشه‌گران تصریح کرد: بعد از لغو بازیهای آسیایی ناشنوایان تمام برنامه‌های خود را معطوف آماده‌سازی تیم های تیراندازی، کشتی، والیبال و کاراته خواهیم کرد که خرداد سال آینده باید در مسابقات قهرمانی جهان شرکت کنند. تلاش بر  این است تا بتوانیم در مسابقات قهرمانی جهان کشتی در تمام رده‌های سنی شرکت کنیم و جایگاه خوبی را به کشتی ناشنوایان اختصاص دهیم. ‌

فوتسال ناشنوایان1

وی هم‌چنین با بیان این که تیم فوتسال ناشنوایان در مسابقات جهانی سوئیس نیز حضور نخواهند داشت، افزود: به خاطر این که بازی‌های آسیایی هنگ‌کنگ و قهرمانی جهان فوتسال ناشنوایان در فاصله زمانی کوتاه و در آبان ماه برگزار می‌شد به فدراسیون جهان فوتسال ناشنوایان اعلام کردیم که امکان حضور در هر دو رویداد برای فوتسالیست‌های ما وجود ندارد و انصراف خود را از شرکت در مسابقات جهانی اعلام کردیم. البته در جریان نبودیم که به خاطر بحران سیاسی و اغتشاشات در هنگ‌کنگ امکان دارد در بازی‌های آسیایی نیز شرکت نکنیم. به هر صورت تیم فوتسال ناشنوایان پس از لغو بازیهای آسیایی متاسفانه جهانی را نیز از دست دادند.

رییس فدراسیون ناشنوایان در پاسخ به این پرسش که برای آماده‌سازی تیم تا به امروز چقدر هزینه شده است، خاطرنشان کرد: تا به امروز بیش از یک میلیارد تومان برای برپایی اردوهای ۸ رشته ورزشی اعزامی به این بازیها هزینه کردیم که امیدوارم فدراسیون آسیایی بعد از چند ماه تاخیر در برگزاری نهمین دوره بازیهای آسیایی، زمان و مکان جدید بازیها را مشخص کند تا ورزشکاران انگیزه خود را از دست ندهند.

تیشه‌گران همچنین در خصوص کمک مالی کمیته ملی المپیک به کاروان اعزامی ناشنوایان به نهمین دوره بازیهای آسیایی افزود: قرار بود کمیته ملی المپیک در جهت حمایت از کاروان اعزامی ناشنوایان به بازیهای آسیایی البسه ورزشکاران را تامین کند که امیدوارم این کمک در قالب اعتبارات به فدراسیون اختصاص پیدا کند. هر چند تا به امروز کمیته ملی المپیک حامی ناشنوایان بوده و هست، به طوری که در جلسه‌ای که اخیرا با صالحی امیری داشتیم مقرر شد سالیانه کمیته ملی المپیک ۴۰۰ میلیون تومان به فدراسیون ناشنوایان کمک کند.

رییس فدراسیون ناشنوایان گفت: طبق صحبتی که با مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در جریان بازدید وی از اردوهای تیم های ناشنوایان اعزامی به بازیهای آسیایی انجام دادیم درخواست افزایش پاداش مدال آوران و قهرمانان ورزش ناشنوایان به حدود ۵۰ درصد پاداش افراد توانمند و معلول را داشتیم که امیدوارم در ستاد عالی بازیهای آسیایی و المپیک و پارالمپیک که شنبه هفته آینده برگزار خواهد شد، این امر محقق شود تا انگیزه ورزشکاران ناشنوا برای شرکت در مسابقات آینده افزایش پیدا کند.

وی در پایان اظهار کرد: از برنامه‌هایی که به جد پیگیری خواهیم کرد بازسازی و تعمیر ورزشگاه ناشنوایان است که قرار بود بعد از بازیهای آسیایی جلسه‌ای را مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در این زمینه داشته باشیم تا کار بازسازی زمین چمن طبیعی، خوابگاه و سالن‌آمفی تئاتر این مجموعه را که متعلق به ۴۰ سال پیش است زودتر آغاز کنیم.

تگها

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker