قهرمانی فوتسال آسیا 2020

14 تیم فوتسال عازم ترکمنستان/2 تیم منتظر صدور مجوز

تاکنون 14 تیم حاضر در مسابقات فوتسال جام ملت ها آسیا ترکمنستان مشخص شده اند و تنها 2 تیم دیگر باید مشخص شوند

به گزارش فوتسال کمپ ، با پایان مراحل مقدماتی فوتسال قهرمانی آسیا در مناطق مشخص شده این قاره تاکنون 14 تیم به این مسابقات راه یافته اند و تنها 2 تیم فوتسال صعود کننده از شرق تکلیفشان مشخص نیست.

غرب آسیا؛ 5 تیم صعود کردند عراق ناکام ماند.
در این منطقه تیم های کویت، لبنان، عربستان و بحرین به صورت مستقیم از طریق گروهشان به جام ملت ها راه یافتند. عمان هم بعد حضور در پلی آف از به همراه امارات ؛ بر این تیم غلبه کرد و  پنجمین و آخرین تیم غرب آسیا بود که به جام ملت ها راه یافت. از این منطقه علاوه بر امارات، می توان از عراق به عنوان بزرگترین تیم ناکام نام برد.

جنوب و مرکز آسیا – افغانستان ناکام این منطقه و صعود بی دردسر ایران و قرقیزستان
شرایط بازی های این منطقه تا حدودی عجیب بود. ترکمنستان، میزبان مرحله نهایی جام ملت ها در مرحله مقدماتی شرکت داده شد و با این اقدام AFC، صعود ایران و قرقیزستان هم گروه های ترکمنستان حتی پیش از شروع مرحله مقدماتی قطعی شد! اما در گروه A این منطقه شرایط فرق می کرد زیرا ازبکستان و تاجیکستان راهی جام ملت ها شدند. افغانستان که یکی از امیدهای صعود به جام ملت ها محسوب می شد در رقابت با ازبکستان و تاجیکستان نتوانست به این هدف خود برسد و حذف شد.

شرق آسیا – صعود چین و ژاپن؛ احتمال ناکام ماندن کره جنوبی وجود دارد
در منطقه شرق آسیا هفت تیم حضور داشتند که در یک گروه چهار تیمی و یک گروه سه تیمی با هم رقابت کردند. از گروه A تیم چین به صورت مستقیم راهی جام ملت ها شد و از گروه B  تیم ژاپن، مغولستان و کره جنوبی تیم های دوم این گروه ها هم امروز با هم در دیدار پلی آف روبرو می شوند و یکی از این دو تیم هم راهی جام ملت ها خواهد شد.

آ.سه.آن – صعود تایلند و اندونزی؛ در انتظار معرفی تیم سوم
صعود از این منطقه با سایر مناطق شرایط متفاوتی دارد .در این منطقه هشت تیم حضور داشتند که در دو گروه چهار تیمی رقابت کردند. دو تیم اول هر گروه به مرحله نیمه نهایی راه یافتند و به صورت ضربدری (تیم اول گروه A با تیم دوم گروه B و بالعکس) دیدار کردند.

از گروه A تایلند و میانمار و از گروه B اندونزی و ویتنام راهی نیمه نهایی شدند. در نیمه نهایی تایلند ۲ بر صفر ویتنام را شکست داد و اندونزی هم ۴ بر ۳ مقابل میانمار به پیروزی رسید. به این ترتیب تایلند و اندونزی راهی فینال شدند و صعودشان به جام ملت ها قطعی شد. میانمار و ویتنام دیدار رده بندی را برگزار می کنند و تیم سوم هم راهی جام ملت ها می شود.

جام ملت های فوتسال آسیا از ۵ تا ۲۰ اسفند به میزبانی ترکمنستان با حضور ۱۶ تیم (چهار گروه چهار تیمی) برگزار می شود.

تگها

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker