مصاحبه ها

ناظم الشریعه:در تیم ملی به تجربیات شمس نیاز داریم

محمد ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی فوتسال از نیاز به حضور شمس در تیم ملی فوتسال و برطرف ردن ایرادات تمرینات قبلی گفت

به گزارش فوتسال کمپ ، مصاحبه ای از محمد ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی فوتسال کشورمان به تازگی منتشر شده است.وی در این مصاحبه ای از نیاز به تجربیات حسین شمس در تیم ملی فوتسال و رفع ایرادات تمرینات قبلی گفت.

وی گفت:با توجه به به شرایط موجود و فرصت کمی که تا آغاز مسابقات چهار جانبه مشهد داریم سعی کردیم یک مرحله اردوی تمرینی را برگزار کنیم.

ناظم الشریعه در مورد تمرینات تیم ملی اظهار داشت : در این ۳ روز بیشتر سعی کردیم بر روی ایراداتی کار کنیم که در رقابت‌های مقدماتی قهرمانی آسیا با آن مواجه شده بودیم که خدا را شکر با تلاش بازیکنان و کادر فنی تا حدود بسیار زیادی آن ایرادات را در تمرینات و جلسات آنالیز برطرف کردیم.

وی با تاکید بر هماهنگی در تیم هماهنگ در تیم ملی گفت :ما بازیکنان جوان را در این مدت زیر نظر داشتیم. اکثر این بازیکنان از دل لیگ بیرون آمده اند و همان طور که می‌دانید کار ما در تیم ملی با باشگاه‌ها بسیار متفاوت است، چرا که ما در تیم ملی بازیکنانی می‌خواهیم که از هوش بسیار بالایی برخوردار باشند.

به دلیل آن که ما زمان کمی تا آغاز مسابقات جام ملت‌ها داریم تصمیم گرفته ایم که از بازیکنان با هوش و با استعدادی در ترکیب تیم ملی استفاده کنیم تا بتوانند خودشان را به سرعت با دیگر بازیکنان هماهنگ کنند، زیرا در تیم ملی برای ما هماهنگی بسیار مهم است و در وهله اول قرار دارد.

سرمربی تیم ملی راجب بازی ها تدارکاتی بهمن ماه گفت :قرار است بعد از پایان رقابت های چهار جانبه مشهد یک بازی تدارکاتی هم در بهمن ماه با یکی از تیم‌های خوب اروپایی برگزار کنیم، اما هنوز نام آن کشور مشخص نشده و در حال رایزنی و گفت و گو هستیم تا بتوانیم تا قبل از مسابقات جام ملت یک بازی تدارکاتی دیگری را برگزار کنیم.

در هر صورت سطح این رقابت‌ها بسیار بالا است، زیرا ۵ تیم اول آن مسابقات جواز حضور در رقابت‌های جام جهانی لیتوانی را کسب می‌کنند. همان طور که می‌دانید تیم‌های آسیایی وقتی جلوی تیم ما قرار می‌گیرند اول به فکر گل نخوردن هستند که این کار را برای ما بسیار سخت می‌کند و من امیدوار هستم که در مسابقات جام ملت ها بهترین نتایج را کسب کنیم که هدف ما قهرمانی در آن مسابقات است.

وی درباره وضعیت لیگ برتر فوتسال و وضعیت اقتصادی باشگاه ها گفت: به نظر من بازی‌های لیگ برتر در نیم فصل دوم بسیار جذاب‌تر و هیجانی‌تر از نیم فصل اول برگزار شده است، زیرا تیم‌ها می‌خواهند در مرحله پایانی پلی آف حضور داشته باشند و به همین دلیل تک بازی‌ها برای اکثر تیم‌ها مهم است و همین باعث می‌شود بازی‌ها جذاب دنبال شود.

وضعیت اقتصادی باشگاه‌ها مناسب نیست و امیدوارم که هیئت رئیسه جدید بیشتر به وضعیت اقتصادی لیگ توجه کند. به نظر من هر چقدر لیگ را از لحاظ اقتصادی قوی‌تر کنیم، درآمد زایی در آن بیشتر می‌شود و اکثر باشگاه‌ها رغبت پیدا می‌کنند تا در لیگ برتر سرمایه گذاری کرده و همین امر باعث می‌شود لیگ ما پویاتر و جذاب‌تر برگزار شود.

محمد ناظم الشریعه در پایان تصریح کرد: اکثر بازیکنان به خاطر همین وضعیت اقتصادی نامطلوب باشگاه ها از ایران رفته اند و در لیگ‌های دیگر کشور‌ها مشغول بازی هستند. همان طور که می دانید بازیکنان ما باید به کشورهایی بروند که هم به پیشرفت فوتسال شان کمک کند و هم در آن جا با انجام بازی‌های خوب خود تحت فشار قرار گیرند. برای مثال حسین طیبی و سپهر محمدی ۲ بازیکن لژیونر ما هستند که در کشور‌های بسیار خوبی مشغول به بازی هستند و همین موضوع به پیشرفت فوتسالشان بسیار کمک می‌کند و همچنین می‌تواند تاثیرات خود را در تیم ملی هم به نحو احسن اجرا کنند.

حضور آقای شمس در تیم ملی اتفاق بسیار خوبی است که در کمیته فنی فوتسال افتاده، زیرا ما در تیم ملی به تجربیات امثال حسین شمس بسیار نیاز داریم و در این مدت ما هر موقع از او کمک و یاری خواسته ایم با کمال میل به تیم ملی کمک کرده است و امیدوارم که او در کمیته فنی فوتسال همیشه موفق باشد.

تگها

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker