فوتسال بانوانمصاحبه ها

یاری: بازیکنان در اینگونه رقابت محک مناسبی می خورند

خانم یاری از برگزاری بازیها، تورنمنت ها و رقابتهای تدارکاتی با تیم هایی مثل چین،پرتغال،روسیه و سوئد که باعث محک ملی پوشان محک می شود ، گفت

به گزارش فوتسال کمپ و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال ،شهناز یاری- سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان گفت: سومین مرحله از اردوی تدارکاتی تیم ملی فوتسال از 13 دیماه در مرکز ملی فوتبال  برگزار می شود. در این مرحله برنامه های تمرینی مختلفی را برای بازیکنان در نظر گرفته ایم و با توجه به زمان کوتاهی که در اختیار داریم سعیمان بر این است تا ملی پوشان به هماهنگی لازم برسند.

وی گفت: در اسفند ماه دو بازی تدارکاتی با روسیه در تهران برگزار خواهیم کرد و هدفمان این است که با ترکیب جوان و با تجربه بازیکنان را به میدان برسانیم. بازیکنانی که به اردوی تیم ملی دعوت شده و تجربه بین المللی ندارند در این دو بازی حضور خواهند داشت. ضمن اینکه از ملی پوشان با تجربه نیز استفاده خواهیم کرد تا تیم به هماهنگی برسد و یکدست شود. از این موقعیت استفاده بهینه خواهیم کرد و بدون شک در این دو دیدار محک خوبی خواهند خورد.

سرمربی تیم ملی در ادامه از برگزاری دو دیدار تدارکاتی با چین خبر داد و گفت : قرار است تا دو دیدار دوستانه در تاریخ27 و 29 فرودین ماه 99 در تهران با تیم ملی فوتسال بانوان چین انجام دهیم . در بازیهای تدارکاتی هدف ما شناخت بازیکنان، ارزیابی آنها، پی بردن به نقاط ضعف و قوت است. بدون شک برگزاری این دیدارها به ما کمک می کنه تا شاکله اصلی تیم را شناسیایی کنیم.

اردو تیم ملی فوتسال بانوان
یاری: بازیکنان در اینگونه رقابت محک مناسبی می خورند

وی در خصوص شرکت تیم ملی فوتسال بانوان در جام آزادی روسیه که با حضور روسیه، پرتغال و سوئد برگزار می شود، در ادامه افزود:  تیم های بسیار خوبی در این تورنمنت حضور دارند و بازیکنان ایران از لحاظ فنی و برگزاری بازیهای تدارکاتی در شرایط بسیار خوبی قرار می گیرند.حضور در جام آزادی روسیه می تواند بازدهی بالایی برای ما داشته باشد. نقاط ضعف و قوت تیم مشخص می شود و فرصت مناسبی تا بازیهای آسیایی داریم که تیم خود را به سطح بالایی از آمادگی برسانیم.  تیم های طراز اول دنیا در این تورنمنت حضور دارند.  تیم پرتغال جایگاه دوم  جهان و  تیم روسیه در رتبه چهارم جهان است. این تورنمنت کمک خوبی به تیم ملی ما می کند.

وی در پایان در خصوص تیم ملی فوتبال امید ایران که خود را برای مرحله نهایی رقابتهای آسیایی و  کسب جواز حضور در المپیک ، آماده می کند، گفت:  این تیم کار بزرگی را پیش روی خود دارد و نیاز به حمایت یک مجموعه  دارد.  تمام اهالی فوتبال، فوتسال و خانواده بزرگ فدراسیون باید دست به دست هم بدهیم و از تیم ملی فوتبال امید که امید بزرگ خانواده فوتبال است، پشتیبانی کنیم. معتقدم نباید به راحتی المپیک را از دست بدهیم .وظیفه تک تک ما است که از این تیم حمایت کنیم. در بخش بانوان سالیان سال دنبال داشتن تیم ملی دوم  فوتسال بودیم تا بتوانیم در المپیک حضور داشته باشیم که این امر میسر نشد . اما اکنون تیم ملی فوتبال امید ما این شرایط را دارد. پس باید کمک کنیم تا این تیم از این شرایط بهترین بهره وری را داشته باشد. باشگاهها، مسئولین و همه خانواده بزرگ  فوتبال و فوتسال کمک کنند تا نتیجه این حمایت را  در سالهای بعد در تیم ملی فوتبال بزرگسالان ببینند.

تگها

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker