اخبار تیم های باشگاهیمصاحبه ها

لک : به رای کمیته انضباطی اعتراض داریم.

سرمربی تیم فوتسال شهروند ساری از سازمان لیگ و کمیته انضباطی انتقاد کرد.

به گزارش فوتسال کمپ ، رضا لک سرمربی تیم فوتسال شهروند ساری مصاحبه ای انجام داده که که در آن نسبت به تصمیمات سازمان لیگ فوتسال و کمیته انضباطی انتقاد کرده است.

وی با اعلام شرایط تیمش ،  اظهار داشت : بعد از اتفاقات و حواشی که در بازی سوم برای ما با ستارگان  ورامین به وجود آمد، تمرینات را تعطیل کردیم. با توجه به حکم کمیته انضباطی که حکم به برگزاری بازی در زمین بی طرف داده،  مجددا تمرینات خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ آغاز کردیم و در حال حاضر شرایط تیم خوب است و برای بازی روز جمعه آماده هستیم.

لک در مورد پلی آف لیگ برتر هم افزود : برگزاری مرحله پلی‌آف می‌تواند کمک و انگیزه بیشتری به فوتسال ایران به خصوص باشگاه‌هایی که از نظر اقتصادی با مشکل مواجه هستند، کند اما  قوانین این مرحله باید تغییر کند و با توجه به اینکه امسال سال دومی است که مرحله پلی اف برگزار می‌شود، سازمان لیگ باید بعضی از قوانین این مرحله را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تغییر دهد.

وی در مورد حواشی به وجود آمده بین تیمش و تیم فوتسال ستارگان نیز افزود : اتفاقاتی که در سه بازی گذشته رخ داده دیگر تمام شده و من نمی‌خواهم حرفی بزنم. در این بازی‌ها قرار نبود که تیمی قهرمان ایران شود. تازه بعد از صعود به مرحله بعد  تیم صعود کننده باید با تیم‌های مدعی دیگر بازی کند. باید نتیجه این بازی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مسائل فنی و بازی جوانمردانه مشخص کند و پرداختن به حواشی درست نیست. فقط می‌توانم از لحاظ فنی صحبت کنم و در فضای فنی تکلیف تیم صعودکننده مشخص شود.

لک ضمن انتقاد به  تصمیم کمیته انضباطی نیز  ادامه داد :  ما به رأی کمیته انضباطی اعتراض داریم  و سازمان لیگ باید صبر می‌کرد تا کمیته استیناف رأی نهایی و قطعی خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ صادر کند. در رای صادره هنوز تکلیف بازی دوم مشخص نشده، با توجه به اینکه تیم شهروند ۵ بر صفر در این بازی پیش افتاده بود و تیم ورامین حاضر به بازی نشد، در رأی صادره نوشته شده در مورد بازی دوم اظهار نظری نشده است.

تیم فوتسال شهروند ساری
لک : به رای کمیته انضباطی اعتراض داریم.

او اضافه کرد : آرای کمیته انضباطی باید سریع و مشخص صادر شود، نه اینکه بعد از پایان لیگ رأی صادر کند. مثلا بازیکنی در هفته سیزدهم در بازی مشکلاتی داشته و کمیته انضباطی اواخر لیگ رأی خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ صادر می‌کند. اگر کمیته انضباطی زودتر آرای خود را صادر کند، جلوی بسیاری از این حواشی گرفته می شود. حضور دو فوتسالی در کمیته انضباطی که اشراف کامل به این رشته داشته باشند، لازم است. اگر در بازی اول با ورامین  کمیته انضباطی ورود کرده بود و سریع رأی خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ صادر می‌کرد، این مشکلات به وجود نمی‌آمد.

رضا لک در مورد نظر داوود پرهیزکار درمورد عدم دخالت وی در سازمان لیگ فوتسال گفت :  این حرف درست نیست. قبلا این گونه بوده که رئیس کمیته فوتسال و رئیس سازمان لیگ  که هر دو یکی بودند، به تمام موضوعات فوتسال چه لیگ‌ها و چه تیم ملی ورود می‌کرد. به این دلیل که سرمایه تیم ملی در لیگ‌های فوتسال است و این حرف اشتباهی است که کار رئیس کمیته فوتسال فقط مربوط به کارهای ملی است.

در پایان نیز افزود : تمام کارهای تأثیرگذار و موضوعات فوتسال باید زیرنظر کمیته فوتسال انجام شود. مثل فدراسیون فوتبال که خودش نظارت کامل دارد و سازمان لیگ فوتبال زیر مجموعه آن است. پس می‌توان گفت که سازمان لیگ فوتسال هم زیر مجموعه‌ای از کمیته فوتسال و کمیته فوتسال زیر مجموعه فدراسیون است و این کمیته خود را نمی‌تواند مجزا داند.

اعضای سازمان لیگ مسئولانی هستند که تصمیم‌گیرنده هستند اما جوابگو نیستند، اما رئیس کمیته فوتسال باید پاسخگو به تمام حواشی و اتفاقات فوتسال باشد. طبق آیین‌نامه‌ای که وجود دارد مسؤول سازمان لیگ و کمیته فوتسال هر دو باید یکی باشند. فوتسال ما نیاز به مدیر توانمند دارد که بتواند این رشته کمک کند.

تگها

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker