اخبار فوتسالمسابقات و لیگ

11 تیم به جام جهانی فوتسال صعود کردند

تاکنون تعدادی از تیم های حاضر در جام جهانی مشخص شدند و میزبان دور قبل از صعود باز ماند.

به گزارش فوتسال کمپ و به نقل از سایت رسمی فیفا در بخش جام جهانی فوتسال 2020 ، تاکنون 11 تیم از تیم های صعود کننده به جام جهانی فوتسال 2020 که در لیتوانی برگزار می گردد مشخص شده اند.

صعود ۴ تیم اروپایی؛ ۴ تیم در پلی آف

اروپا علاوه بر کشور لیتوانی که میزبان است، برای جام جهانی ۶ سهمیه دارد. مرحله «الیت» این قاره به پایان رسید. در این مرحله تیم های ملی فوتسال  اسپانیا، پرتغال، روسیه و قزاقستان با صدرنشینی در گروه های خود به صورت مستقیم به جام جهانی صعود کردند. برنده جدال تیم های ملی فوتسال  کرواسی – چک و صربستان – فنلاند در پلی آف که چند ماه دیگر برگزار می شود هم جواز حضور در جام جهانی را کسب خواهند کرد.

آمریکای لاتین و ناکامی بزرگ کلمبیا

سهمیه آمریکای لاتین برای جام جهانی چهار تیم است که هر چهار سهمیه مشخص شده است. تیم های ملی برزیل، ونزوئلا، آرژانتین و پاراگوئه موفق شدند با صعود به مرحله نیمه نهایی مسابقات قهرمانی آمریکای لاتین راهی جام جهانی شوند. برای تعیین فینالیست این دوره از مسابقات هم فردا تیم های ملی برزیل با ونزوئلا و آرژانتین با پاراگوئه دیدار می کنند. نکته جالب توجه در این منطقه، ناکامی بزرگ تیم ملی فوتسال کلمبیا میزبان دوره گذشته بازی های جام جهانی که نتوانست به دوره بعدی این مسابقات صعود کند. کلمبیا برای کسب عنوان پنجم باید با اروگوئه بازی کند.

صعود مصر و مراکش و آنگولا از آفریقا 

مسابقات قهرمانی فوتسال در قاره آفریقا هم در حال برگزاری است. آفریقا برای جام جهانی سه سهمیه دارد و قرار است سه تیم برتر رقابت های قهرمانی آفریقا به جام جهانی برسند. مصر و مراکش با صعود به فینال، حضورشان در جام جهانی را قطعی کرده اند. سهمیه سوم این قاره هم به انگولا رسید که برای اولین بار به این مسابقات صعود کرده است.

جام جهانی فوتسال 2020
11 تیم به جام جهانی فوتسال صعود کردند
جزایر سلیمان تنها سهمیه اقیانوسیه

فدراسیون جهانی فوتبال برای قاره اقیانوسیه هم یک سهمیه در نظر گرفته است. بعد از برگزاری مسابقات قهرمانی، تیم جزایر سلیمان موفق شد این تک سهمیه را از آن خود کند.

انتخابی کونکاکاف سه ماه دیگر

مسابقات قهرمانی فوتسال کشورهای کونکاکاف ماه می میلادی به میزبانی گواتمالا برگزار می شود. این مسابقات که با حضور تیم های آمریکای مرکزی و شمالی و حوزه کارائیب برگزار می شود، در نهایت چهار تیم برتر را روانه جام جهانی می کند.

ابهام در زمان برگزاری انتخابی قاره آسیا

مسابقات قهرمانی قاره آسیا قرار بود اسفندماه امسال به میزبانی ترکمنستان برگزار شود اما با شدت گرفتن شیوع بیماری کرونا، کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم به تعلیق این مسابقات و موکول کردن آن به زمان دیگری کرده است. هنوز زمان دقیق برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا مشخص نیست اما به نظر می رسد فروردین ۱۳۹۹ این مسابقات برگزار شود. تیم ملی فوتسال ایران به عنوان مدافع عنوان قهرمانی و پرافتخارترین تیم آسیا در این دوره از مسابقات با عربستان، تایلند و کره جنوبی همگروه است.

تگها

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker