اخبار فوتسالتیم های ملی

تشکیل تیم فوتسال«ب» بدون نظارت سرمربی تیم ملی

فوتسال ایران با وجودی که جایگاه با ارزشی دارد اما در درون از مشکلاتی رنج می برد که ورود جدی فدراسیون فوتبال را برای برطرف کردن آن می طلبد.

به گزارش فوتسال کمپ و به نقل از سایت رسمی “خبرگزاری مشرق نیوز” ،مدتهاست که اهالی فوتسال به خصوص ناظم‌الشریعه  سرمربی تیم ملی ، کادرفنی و بازیکنان این تیم و همچنین تیم ملی بانوان در مصاحبه های خود به صراحت مدعی دریافت پاداش‌ها و حقوق خود از فدراسیون فوتبال و کمیته فوتسال شده اند اما در نقطه مقابل فدراسیون اعلام کرده برای پرداخت این دستمزدها با مشکل مالی روبرو است.

 *با ورود وزیر ورزش مقداری از پاداش‌ها و دستمزد کادر فنی پرداخت می‌‌شود

چندی قبل به دلیل فشار مشکلات مالی سیدمحمد ناظم‌الشریعه سرمربی تیم ملی فوتسال در مصاحبه‌ای گلایه کرد و حتی تهدید به استعفا می‌‌‌‌کند. صحبت های ناظم الشریعه در نهایت به گوش سلطانی فر وزیر ورزش می رسد و با مساعدت وزیر ورزش و جوانان درصدی از پاداش‌ها و حقوق عقب افتاده کادر فنی تیم ملی فوتسال پرداخت می‌‌شود.

* اعتراض به انتخاب پرهیزکار در فوتسال

بعد از کنار رفتن کفاشیان از کمیته فوتسال همگان توقع داشتند که فردی فوتسالی و فنی سکاندار این رشته شود اما به یکباره فدراسیون فوتبال داود پرهیزکار را به عنوان سرپرست جدید کمیته فوتسال معرفی می‌کند. این انتخاب سرو صدای زیادی در بین پیشکسوتان فوتسال ایجاد کرد. افرادی مثل رضا ناصری، وحید شمسایی حمید بی‌غم و ….. در مصاحبه‌‌های خود نسبت به این انتخاب اعتراض کردند اما فدراسیون توجهی که به این اعتراض‌ها نکرد بلکه بعد از مدتی حکم ریاست این کمیته را به او دادند.

تیم ملی فوتسال ایران
تشکیل تیم فوتسال«ب» بدون نظارت سرمربی تیم ملی

* باز هم خبری از پرداخت پاداش ها و دستمزدها نشد

با تغییراتی که در کمیته فوتسال صورت گرفت تصور اهالی این رشته بر این بود که پرهیزکار از حمایت فدراسیون برخوردار است و مشکلات یکی پس از دیگری حل می شود اما باز هم خبری از حل مشکلات به صورت ریشه ای نشد که نشد.درواقع در کنار حل نشدن مشکلات مالی زمزمه هایی هم به گوش می رسد که مسئولان کمیته فوتسال خیلی هم به فکر تیم ملی نیستند و در اطراف تیم ملی کمتر دیده می شوند.

*ناکامی‌‌‌ها و ضعف کمیته فوتسال لغو دیدارهای تدارکاتی تیم ملی بود

از دیگر ناکامی های کمیته فوتسال لغو دیدارهای دوستانه بود. هرچند تیم ملی آقایان در دو تورنمنت بین‌المللی شرکت کرد اما همه آنها را باید به پای کفاشیان رئیس وقت کمیته فوتسال دانست که در دوران مدیریتش قراردادهایی برای برگزاری این مسابقات به یادگار گذاشته بود. علاقه پرهیزکار به تیم ملی زیر 20 سال یعنی جایی که ورودش به فوتسال بوده و  از آنجا استارت خورد، در نوع خود جالب است. وی که حضورش تا کمپ تیم‌‌های ملی بزرگسالان را برای نظاره کردن تمرین دریغ می کرد، در اقدامی جالب به همراه تیم ملی زیر 20 سال دو هفته‌ای را در تایلند سپری کرد البته صحبت‌‌‌‌‌‌های مطرح است که بابت حضور ایران در این تورنمنت از طرف تایلندی‌‌‌‌‌ها مبالغی پرداخت شده است.

*تشکیل تیم دوم برای فوتسال بدون نظارت سرمربی!

موضوع مهم دیگری که وجود دارد اخیرا علی صانعی سرمربی تیم ملی زیر 20 سال در مصاحبه‌ای خبر از تشکیل تیم ملی فوتسال «ب» را به صورت سربسته اعلام می‌کند که پس از آن حسین شمس عضو کمیته فنی و توسعه فوتسال در مصاحبه‌ای تایید و تأکید می‌‌‌کند که تیم ملی «ب» به صورت مستقل و جدا از تیم ملی و بدون نظارت سرمربی این تیم عمل خواهد کرد. اتفاقی عجیب که شاید فقط در فوتبال و فوتسال ایران رخ دهد. چطور ممکن است تیم دومی تشکیل شود که سرمربی اصلی آن نظارتی روی آن ندارد؟

* هزینه های تیم ملی((ب)) از کجا تأمین می‌شود؟

پرهیزکار همچنین در مصاحبه‌ای عنوان کرد که سرمربی تیم ب از بین سرمربیان تیم لیگ برتری انتخاب می‌‌‌‌‌شود. سؤالاتی که در ذهن همگان تداعی می‌شود این است که هزینه تیم ملی «ب» از کجا تأمین می‌شود؟ با توجه به اینکه بارها مسئولان فدراسیون فوتبال و کمیته فوتسال خودشان مدعی شدند که در پرداخت دستمزدها مشکلاتی وجود دارد. همچنین این کمیته بارها به صراحت اعلام کرده که در تأمین هزینه‌های مسابقات مختلف به خصوص مسابقات برون‌مرزی مشکلاتی دارند.

* فدراسیون فوتبال هنوز پاداش بازیکنان و کادر فنی را پرداخت نکرده

تشکیل تیم « ب» به خودی خود خوب است و می تواند پشتوانه خوبی برای تیم ملی باشد اما تشکیل چنین تیمی قواعد خاص خودش را دارد. کما اینکه در بهترین تیم های جهان هم مثل روسیه، اسپانیا ایتالیا و …. سرمربی تیم ملی بزرگسالان نظارت کامل بر تیم ملی «ب» و دیگر تیم‌های پایه آن کشور دارد. از طرفی کمیته فوتسال که مدعی تشکیل تیم ب است با کدام زیرساختی می‌خواهد این تیم را تشکیل دهد؟ کمیته فوتسال و فدراسیون فوتبال هنوز نتوانسته حقوق دستمزد دو ساله کادر فنی تیم‌های ملی بزرگسالان، بانوان وحتی پاداش ملی پوشان را کامل پرداخت کند.

 *فدراسیون هر چه زودتر به موضوع تیم ملی ((ب)) ورود کند

کمیته فوتسال و اعضای کمیته فنی بارها اعلام کردند که نبودن منابع مالی جهت حمایت از تیم‌های ملی و نداشتن بازی‌های تدارکاتی مناسب  می‌‌‌تواند در آینده به فوتسال ایران ضربه بزند.حال اینکه این کمیته چگونه می‌خواهد یک تیم ملی مستقل «ب» تشکیل دهد؟ هزینه‌های این تیم از کجا باید تأمین و پرداخت شود؟ امیدواریم مسئولان بلندپایه فدراسیون فوتبال هرچه سریع‌تر به مسائلی از این قبیل ورود و رسیدگی تا به تیم‌های ملی آسیبی وارد نشود. تیم ملی فوتسال سال آینده دو رویداد مهم قهرمانی آسیا و جام جهانی را در پیش رو دارد. این صحبت‌ها و اختلاف‌نظرها قطعاً می‌تواند به این تیم آسیب جبران ناپذیری وارد کند.

تگها

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker