تیم های ملیفوتسال بانوان

فوتسال بانوان ایران در سال 98

سال 98 سالی برای فوتسال بانوان شامل انتخاب مهم ، جوانگرایی و قهرمانی بود

به گزارش اخبار فوتسال بانوان فوتسال کمپ ، فوتسال بانوان در سال ۹۸ با رویداد‌ها و اتفاقات متنوعی همراه بود مثل زندگی هر انسانی که هم اتفاقات خوب در بر دارد و هم اتفاقات بد و ناخوشایند.به کارهای خوب باید افتخار کرد و روند تکرار آنها را نیز فراهم نمود و اما برای اتفاقاتت بعد باید فکری کرد که در پایان سال 99 آنها رفع شده باشند.

مسابقات لیگ برتر

لیگ برتر فوتسال بانوان در سال 98 ابتدا با 14 تیم آغاز شد اما تیم فوتسال بانوان شهرداری رشت در ابتدا فصل و تیم فوتسال بانوان ستارگان ورامین قبل از پایان نیم  فصل انصراف دادند تا مسابقات با 12 تیم به شرح زیر پیگیری شود:

ملی حفاری، مس رفسنجان، هیئت فوتبال خراسان رضوی، سایپا، نامی نو، پالایش نفت، رهیاب تهران، دختران کویر مس کرمان، پویندگان فجر شیراز، پارس آرا، شهروند ساری، دریژنو فرخشهر.

در پایان مرحله گروهی 4 تیم فوتسال بانوان سایپا ، هیات فوتبال خراسان رضوی ، مس رفسنجان و ملی حفاری به مرحله نیمه نهایی راه یافتند که بازیها رفت انجام شد اما بازی ها برگشت این مرحله به دلیل شبوع کرونا فعلا برگزار نشده است.

یکی دیگر از اتفاقات ناخوشایند در طی مسابقات لیگ، بحث مسائل مالی بود که باعث شد تیم دریژنو فرخشهر در ادامه فصل، حامی مالی خود را تغییر دهد و زیر نظر هیئت فوتبال اصفهان به کارش ادامه دهد، اما موضوع مشکلات اقتصادی تنها مختص به این تیم نمی شد و باشگاه‌های دیگری هم بودند که ازاین موضوع رنج میبردند مانند پارس آرا شیراز که به خاطر هزینه‌ها در بازی مقابل نامی نو اصفهان حاضر نشد.

جوان گرایی میان بازیکنان و مربیان
از اتفاقات بسیار مثبت و خوب امسال حضور جوانان مستعد در ترکیب تیم‌ها بود که باعث شد این بازیکنان در کنار افراد باتجربه و ستاره ها، نکات زیادی را بیاموزند تا در آیند‌های نه چندان دور مسیر حرف‌های زندگی خود را طی کنند.

حضور مربیان جوانی، چون فاطمه شریف و نیلوفر اردلان بود. این ۲ تن با وجود سن کمشان اولین تجربه سرمربیگری خود را در مسابقات این فصل به نمایش گذاشتند. شریف هدایت تیم فوتسال بانوان هیات فوتبال خراسان رضوی را برعهده گرفت و نیلوفر اردلان، نارنجی پوشان سایپا را هدایت کرد. فاطمه شریف در سال گذشته به عنوان بازیکن تیم نامی نو اصفهان در رقابت‌ها حضور داشت و سابقه پوشیدن پیراهن تیم ملی را در کارنامه دارد، او با تیم هیات فوتبال خراسان رضوی به پلی آف لیگ برتر بانوان رسید و با تشخیص شهناز یاری سرمربی تیم ملی به عنوان کمک مربی در این تیم انتخاب شده است. در طرف مقام نیلوفر اردلان قرار دارد که سابقه درخشانی به عنوان یک بازیکن در تیم‌های باشگاهی و تیم ملی کشورمان دارد و امسال اولین بخت خودش را برای هدایت تیم سایپا آزمود. اردلان با نارنجی پوشان جزو چهار تیم برتر لیگ قرار گرفت و به دور پلی آف راه یافت. او همچنین به عنوان سرمربی تیم ملی فوتسال  زیر ۲۰ سال بانوان انتخاب شد و با این دختران جوان به مقام قهرمانی در مسابقات کافا رسید.

تیم فوتسال بانوان هایت فوتبال خراسان رضوی
فوتسال بانوان ایران در سال 98

قهرمانی در تورنمنت کافا
نتیجه جوانگرایی‌های تیم‌های لیگ برتری را تیم ملی کشورمان به خوبی احساس کرد. تیم ملی فوتسال  زیر ۲۰ سال بانوان که متشکل ازاین دختران جوان بود با تمام قدرتش در تورنمنت کافا شرکت کرد و توانستند با کسب عنوان قهرمانی در این بازی‌ها خودش را به همگان ثابت کند. همچنین مارال ترکمان کاپیتان ایران به عنوان بهترین بازیکن این رقابت‌ها انتخاب شد. جمعی از این ملی پوشان به اردو تیم ملی بزرگسال نیز دعوت شدند.

انتخاب سرمربی برای تیم ملی بزرگسالان
یکی از اتفاقات مهم در سال جاری انتخاب شهناز یاری به عنوان سرمربی تیم ملی بانوان بود. یاری در حالی برای این سمت انتخاب شد که تیم ملی کشورمان مدت‌های زیادی پس از قهرمانی در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۸ تا شروع لیگ ۹۸، سرمربی نداشت. پس از مشخص شدن تکلیف سرمربی جدید، اردو‌های ملی دوباره شکل گرفتند و بازیکنان جوان و جدیدی به این تمرینات راه پیدا کردند.

 

تگها

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker