اخبار فوتسالدسته‌بندی نشدهمصاحبه ها

پیشنهاد کامبیز مهاجر برای بهبود شرایط فوتسال کشور

پیشکسوت فوتسال ،از تجربیات خود ، نظراتی برای بهبود شرایط ارائه داده است.

به گزارش فوتسال کمپ ، کامبیز مهاجر پیشکسوت فوتسال ایران که علاوه بر سابقه فوتسالی خود ، تجربه برگزاری مسابقات مختلف مثل جام های  فوتسال  برند کاپ و جام انفورماتیک و … را برای پیشرفت شرایط فوتسال ایران در کارنامه ورزشی خود دارد در 20 بند زیر نکاتی را برای بهبود شرایط فوتسال کشور منتشر کرده است :

۱) در اولین قدم کمیته فوتسال باید از فدراسیون فوتبال جدا شود و برای خودش فدراسیون جداگانه ای داشته باشد .

۲) باید فوتسال مثل هندبال سالن اختصاصی داشته باشد . چرا باید هندبالی که هیچ مقامی برای ایران کسب نکرده سالن اختصاصی داشته باشد اما فوتسال نداشته باشد .کافیست چند سال امکانات فدراسیون و سالن هندبال در اختیار فوتسال قرار گیرد بدون شک قهرمان بی رقیب جامهای جهانی فوتسال خواهیم شد .

۳) باید امور مالی فوتسال از فوتبال جدا شود و حقوق و پاداش مربیان و بازیکنان تیمهای ملی و باشگاهی بموقع پرداخت شود . باید حقوق داوران ، ناظران و نمایندگان بموقع پرداخت شود تا برای آنان انگیزه ایجاد شود .

۴) قانونی وضع شود که تمام تیمهای فوتبال لیگ برتر ، لیگ یک و لیگ دو فوتبال بشرطی مجوز حضور در مسابقات را داشته باشند که در لیگ فوتسال هم تیمداری کنند . تیمهای فوتبال با هزینه یک یا دو بازیکن خود میتوانند تیم فوتسال تشکیل دهند و وضعیت اقتصادی بهانه ای برای عدم انجام این کار نباشد .

۵) مجوز فعالیت باشگاههایی که بودجه لازم و سالن مناسب را ندارند لغو و از همان ابتدا تضمینهای سفت و سخت مالی از باشگاهها گرفته شود .

۶) باشگاهها و شهرهایی که سابقه بد اخلاقی ، درگیری و هتک حرمت به داوران و بازیکنان تیم مهمان ، کمیته فوتسال و اصحاب رسانه را دارند کنار گذاشته شوند .

۷) فوتسال باید کمیته اجرایی ، کمیته انضباطی ، کمیته داوران و کمیته آموزش جداگانه داشته باشد .

۸) گزینش های مجدد برای انتخاب بهترین داوران ، ناظران و نمایندگان گذاشته شود و فقط افراد متبحر و ماهر بکار گرفته شوند .

۹) کمیته ای ویژه برای جذب اسپانسر و حامیان مالی در کمیته فوتسال ایجاد و درآمد آن نیز در فوتسال هزینه شود .

۱۰) تکه تکه کردن فوتسال و ایجاد کمیته فوتسال ، کمیته فنی و توسعه فوتسال و کمیته اجرایی مسابقات ، فوتسال را از یکدیگر جدا میکند و کارهای موازی انجام میشود و از قدرت هسته اصلی فوتسال کم میکند و اشتباه محض است .

۱۱) فوتسال نباید به حیاط خلوت فدراسیون فوتبال تبدیل شود و مردان بازنشسته و بزرگی که خودشان قبلا رئیس ، نایب رئیس ، دبیر فدراسیون یا مدیران باشگاههای بزرگی بوده اند بعنوان رئیس در فوتسال بکار گرفته شوند چون متاسفانه آنان فوتسال را برای خود کوچک می بینند و دل به کار نمی دهند و یا با کوچکترین تنشی استعفا میدهند که این موضوع باعث عدم پیشرفت فوتسال میشود .

۱۲) فوتسال را به فوتسالی ها و افراد شناخته شده و مردمی فوتسال بسپاریم و برای یکبار هم که شده یک فوتسالی استخوان خرد کرده و متعهد که برای این رشته وقت بگذارد و دل بسوزاند را به این سمت منصوب کنیم .

۱۳) هیئت رئیسه فوتسال را بسیاری از مدیران تیمهای فوتسالی کشور تشکیل میدهند که طبیعی است به فکر منافع تیم خود باشند . بهتر است حضور نفراتی که تیم دارند را در هیئت رئیسه ممنوع و پیشکسوتان شناخته شده ای که در فوتسال داریم را بعنوان هیئت رئیسه انتخاب کنیم .

کامبیز مهاجر
پیشنهاد کامبیز مهاجر برای بهبود شرایط فوتسال کشور

۱۴)در سالهای اخیر بازیکنان بسیاری بازنشسته شده اند و با ثبت نام در کلاسهای مربیگری مدارک مربیگری سطح یک ، دو و سه آسیا را دریافت کرده اند اما تعداد بسیار کمی از آنان در فوتسال فعال هستند . باید قوانینی وضع شود که اولویت با حضور مربیان سطح سه و سپس سطح دو در تیمهای لیگی باشد تا ارزش مدارک مربیگری آسیایی بیشتر شود .

۱۵) میان اهالی فوتسال اتحاد و همدلی ایجاد کنیم و سالی دو یا سه بار جلسات هم اندیشی برگزار کنیم .جلساتی که اکثر بزرگان در آن حضور داشته باشند .

۱۶) مسابقات پلی آف در فوتسال باعث ایجاد حساسیت و درگیری میگردد که میبایست هر چه سریعتر آنرا حذف کنیم .

۱۷) لیگهای کشور اعتبار فوتسال کشور است ، شرایط حضور در لیگ برتر ، لیگ یک و لیگ دو خیلی سخت تر شود . در شأن فوتسال ایران نیست که از هر کارگاه و شرکتی با اسامی عجیب و غریب پول بگیرد و آنان را بعنوان یک تیم لیگی به جامعه فوتسال معرفی نماید .

۱۸) رسانه ها باید تقش پر رنگ تری در فوتسال بازی کنند و مدیران مربوطه با انتخاب خبرنگاران شناخته شده و علاقمند تعامل لازم با رسانه ها را ایجاد نمایند .

۱۹) صدا و سیما و پخش مستقیم متوالی مسابقات فوتسال میتواند به جذب اسپانسر و کمک مالی کمک شایانی نماید .

۲۰) برنامه ۲۰۲۰ شبکه ورزش هم بسیار مفید است اما بهتر است این برنامه مردمی با هماهنگی با مسئولین فوتسال تنوعی در دعوت از پیشکسوتان ایجاد کند و کل برنامه را فقط به بازیهای لیگ اختصاص ندهند و هر هفته گزارشی از مسابقات مهم فوتسال مدارس ، دانشگاهها ، ادارات و شرکتها در برنامه خود جای دهند و این ورزش ملی را حمایت کنند .

اگر ۲۰ بند بالا بدرستی و بدون بهانه جویی انجام شود قطعا ما در جهان رقیب نخواهیم داشت .

تگها

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker