اخبار بازیکناناخبار فوتسال

ستاره‌های مستطیل سبز، مدیون برادر کوچکی به نام «فوتسال»

دنیای فوتبال مملو از ستاره‌هایی است که فوتسال را می‌پرستند؛ کسانی که بخش بزرگی از پیشرفت حرفه‌ای خود را در مستطیل سبز مدیون سالن‌های سرپوشیده‌ با کف‌ پارکت هستند.

به گزارش فوتسال کمپ و به نقل از سایت رسمی خبرگزاری “ایرنا” ، رابطه مابین فوتبال و فوتسال از گذشته‌های دور همواره آشکار بوده است. از تکنیک‌های فوتسال به عنوان بخشی از فرآیند تمرینات در تیم‌های فوتبال استفاده می‌شود. بازیکنان فوتبال به منظور کسب دانش لازم برای بازی کردن در موقعیت‌هایی که فضای کمی در اختیار دارند و یا تحت فشار هستند، به فوتسال نیاز دارند.

برای نشان دادن اینکه این دو ورزش تا چه اندازه در هم تنیده‌اند، از فوتبالیست‌های برتر جهان را که عاشق فوتسال بوده و بخش بزرگی از پیشرفت فوتبالی خود را مدیون فوتسال هستند، فهرست ۱۰ نفره‌ای تهیه کرده‌ایم. بیایید نگاهی به این فهرست بیاندازیم:

۱ _ آندرس اینیستا

یکی از مشهورترین فوتبالیست‌های تاریخ که مهارت‌های فنی شگفت انگیزی دارد. او اولین گام‌های فوتبالی خود را در فوتسال برداشت. وی می‌گوید: در کودکی همیشه دلم می‌خواست فوتبالیست باشم اما فوتسال بازی می‌کردم زیرا تنها ورزشی که در محله‌مان وجود داشت، فوتسال بود. فوتسال به من در کنترل توپ در فضاهای محصور، کمک زیادی می‌کند.

ستارگان فوتبال ، مدیون فوتسال
ستاره‌های مستطیل سبز، مدیون برادر کوچکی به نام «فوتسال»

۲ _ کریستیانو رونالدو

همه بازیکنان بزرگ در زمان کودکی فوتسال بازی می‌کردند، اما به دلایلی بیشتر بازیکنان از فوتسال به فوتبال می‌روند که مهم‌ترین دلیل آن شرایط مالی بهتر در فوتبال است. رونالدو در این‌باره می‌گوید: فوتسال در کنترل توپ خیلی به من کمک کرد و اگر مهارت‌هایی که در فوتسال به دست آوردم را نداشتم در حال حاضر بازیکنی نبودم که امروز هستم.

۳ _ لیونل مسی

گلزن برتر همیشگی بارسلونا، بخش بزرگی از پیشرفت فوتبالی خود را مدیون فوتسال است. او می‌گوید: من به عنوان یک پسر کوچک در آرژانتین در خیابان‌ها و باشگاه خود فوتسال بازی می‌کردم. این سرگرمی فوق العاده‌ای بود و واقعاً به من کمک کرد تا امروز بازیکنی که هستم باشم.

اگر مسی در فوتسال بود، دیدن جادوی او در زمین فوتسال به همان اندازه شگفت انگیز بود که در فوتبال هست.

۴ _ لوئیز فیگو

او می‌گوید: من در جوانی فوتسال بازی کردم و این یک تجربه عالی بود. این کار با مهارت‌های مختلفی برای نزدیک شدن به فوتبال حرفه‌ای به من کمک کرد.

فیگو تلاش کرد تا بازی فوتسال را در هند تبلیغ کند و سعی در برقراری ارتباط با بازار بزرگ آسیا داشت. اما در این پروژه ناموفق بود. وی می‌گوید: ما باید برای پیشرفت این ورزش باید اقدامات بیشتری انجام دهیم زیرا بسیار سرگرم کننده و سریع است. استعدادهای زیادی در این رشته وجود دارند و ما باید به رشد آنها کمک کنیم.

۵ _ نیمار جونیور

یکی دیگر از فوق ستاره‌های فوتبال در مورد فوتسال صحبت می‌گوید: فوتسال روی من تاثیر زیادی گذاشت. این بازی به پیشرفت تکنیک، سرعت فکر و توانایی انجام حرکات در فضاهای تنگ کمک می‌کند. من فکر می‌کنم فوتسال یک بخش اساسی از زندگی یک فوتبالیست است ولی من و فوتسال نمی‌توانستیم بیشتر از این کنار همدیگر باشیم و متاسفانه مجبور شدم در ۱۴ سالگی به فوتبال بروم تا بتوانم به یک فوتبالیست بزرگ تبدیل شوم.

۶ _ پله

یکی از اولین غول‌های فوتبال بدون شک پله است. او می‌گوید شما باید در فوتسال سریع فکر و بازی کنید و وقتی که می‌خواهید به فوتبال بروید، همه چیز برای شما آسان‌تر می‌شود.

ستارگان فوتبال ، مدیون فوتسال
ستاره‌های مستطیل سبز، مدیون برادر کوچکی به نام «فوتسال»

۷ _ کوتینیو

کوتینیو می‌گوید: من از ۶ سالگی فوتسال بازی می‌کردم و سپس هنگامی که هفت ساله بودم به واسکودوگاما رفتم و تا ۱۱ سالگی قبل از اینکه به زمین فوتبال بروم، فوتسال بازی می‌کردم. فوتسال جایی است که مهارت‌هایم را یاد گرفتم. شما وقتی فوتسال بازی می‌کنید، فنی‌تر و خیلی سریع‌تر می‌شوید. شما باید یک بازیکن تکنیکی باشید تا بتوانید به طور صحیح فوتسال بازی کنید. فوتسال خیلی به پیشرفت من در فوتبال کمک کرد.

۸ _ رونالدینیو

او می‌گوید: من فوتسال را دوست داشتم و بازی نکردن در آن برایم دشوار بود. بسیاری از حرکاتی که من انجام می‌دهم از فوتسال نشات گرفته است. این بازی در یک فضای بسیار کوچک انجام می‌شود و کنترل توپ در فوتسال متفاوت است. کنترل توپ من به طور کامل شبیه به کنترل توپ توسط بازیکنان فوتسال است.

۹ _ روبینیو

کسانی که بازی روبینیو را در فوتسال محله‌های فقیرنشین برزیل دیدند، احساسات خود را با عباراتی مانند «فراموش نشدنی» و «ناقض قوانین فیزیک» توصیف کردند. فوتسال مسوول توسعه مهارت‌های دریبلینگ و سرعت بخشیدن به روبینیو بود. فوتسال به او کمک کرد تا خود را به بالاترین سطح فوتبال برساند.

۱۰ _ ژاوی

ما این فهرست را با خاویر هرناندز کرئوس یا همان ژاوی خاتمه می‌دهیم. او در یک مصاحبه فوتسال را «برادر کوچکتر فوتبال» خواند و اعتراف کرد که فوتسال تعریف نهایی بازی زیبا را برای وی خلق می‌کند.

بد نیست این گزارش را با نظر ژاوی در مورد تفاوت میان بازیکنان فوتسال و فوتبال، به پایان برسانیم:

در فوتسال می‌توانید تشخیص دهید که آیا یک بازیکن واقعاً مستعد است یا نه اما در فوتبال نمی‌توان به راحتی استعداد را تشخیص داد زیرا فوتبال ورزشی بسیار فیزیکی است. این در حالی است که در فوتسال، به جزییات، کیفیت، کلاس و درک تاکتیکی توجه می‌کنید.

تگها

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker