تیم های ملیمصاحبه ها

ناظم‌الشریعه:مسابقات قهرمانی آسیا اولویت ماست نه جام جهانی

سیدمحمد ناظم‌الشریعه، سرمربی تیم ملی فوتسال ایران تأکید کرد که فعلاً برای این تیم موفقیت در مسابقات قهرمانی آسیا مهمتر از پیکارهای جهانی است.

به گزارش فوتسال کمپ و به نقل از سایت رسمی خبرگزاری “تسنیم” ، سیدمحمد ناظم‌الشریعه در گفت‌وگویی، درباره انتقال مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا به مرداد، یعنی یک ماه قبل از جام جهانی 2020 اظهار داشت: تیم‌های دیگر فقط می‌خواهند در مسابقات شرکت کنند و تغییر زمان رقابت‌ها برای آنها اهمیت چندانی ندارد، اما کار برای ما که برای قهرمانی به مسابقات آسیایی می‌رویم و توقعات از ما بالاست، خیلی سخت‌تر است.

وی با تمجید از سایر تیم‌های آسیایی تصریح کرد: تیم‌های آسیایی هم قوی شده‌اند و می‌خواهند قدرتمندتر در بازی‌ها حاضر شوند. در این شرایط، برنامه‌ریزی ما برای جام جهانی هم خراب می‌شود. جام جهانی تورنمنت بسیار مهمی محسوب می‌شود، اما مسابقات قهرمانی آسیا اولویت ماست.

سرمربی تیم ملی فوتسال ایران درخصوص غیبت ایرانی‌ها در پنج رده ابتدایی برگزیدگان فوتسال پلنت خاطرنشان کرد: ایرانی‌ها خیلی در نظرسنجی فوتسال پلنت شرکت نمی‌کنند و مردم دیگر کشورها، بیشتر رأی‌دهندگان را تشکیل می‌دهند. ممکن است برخی گزینه‌ها لابی هم بکنند.

ناظم‌الشریعه در ادامه اظهاراتش به تسنیم گفت: به نظر من رده‌بندی سایت فوتسال پلنت خیلی مهم نیست. همین که نمایندگان کشورمان در همه بخش‌ها حضور داشتند، یعنی در فوتسال جهان تأثیرگذار هستند و این اهمیت فراوانی دارد. به خصوص در بخش بانوان که دو قهرمانی متوالی در آسیا کسب کردیم و در داوری بانوان که موفقیت‌‌های زیادی به دست آوردیم.

 

وی درباره عدم موفقیت فوتسال ایران در رده باشگاهی در سال 98 خاطرنشان کرد: ساختار باشگاهی ما دچار مشکل است و باید کاری کنیم آنها انگیزه داشته باشند. در میان تیم‌های لیگ برتری، فقط تیم قهرمان به مسابقات قهرمانی باشگاه‌های آسیا می‌رود که هزینه این تیم چند برابر می‌شود. باید ساختار مالی و بازاریابی برای باشگاه‌ها ایجاد شود و آنها از پخش تلویزیونی بهره‌مند شوند. افراد اقتصادی باید وارد فوتسال شوند و لازم نیست که حتماً ورزشی باشند.

سرمربی تیم ملی فوتسال در مورد تصمیم کمیته فوتسال مبنی بر تشکیل تیم ملی ب فوتسال ایران بیان کرد: من از این موضوع اطلاعی ندارم و ارتباطی به من ندارد. لذا نمی‌توانم در این خصوص بیشتر صحبت کنم.

تیم ملی فوتسال ایران
ناظم‌الشریعه:مسابقات قهرمانی آسیا اولویت ماست نه جام جهانی

ناظم‌الشریعه درخصوص اینکه موافقان تشکیل تیم ب معتقدند او جوانگرایی نمی‌کند، اظهار داشت: چه کسی این حرف را زده است؟ امثال علیرضا جوان، مهدی کریمی و مسعود محمدی چگونه وارد تیم ملی شدند؟ شیب جوانگرایی باید ملایم باشد و ما جوانگرایی کردیم، اما برخی‌ها مشاوره غلط به این جوانان دادند تا به تیم‌هایی بروند که مطرح نشوند. امثال کریمی، جوان و محمدی به این خاطر زود مطرح شدند که به خوبی باشگاه‌های خود را انتخاب کردند.

وی با بیان اینکه تیم ب ایران توسط او تشکیل شد، تصریح کرد: ما تیم ب تشکیل دادیم و چند بازیکن از آن تیم درآوردیم. آقای ساکت در جریان این موضوعات است. سال گذشته تیم ب ایران، 20 جلسه تمرین داشت و 80 بازیکن در تمرینات این تیم شرکت کردند. این تیم پرونده دارد و همه جا به‌عنوان تیم ب شناخته شد. با این حال از تیم ب که قرار است تشکیل شود، اطلاعی ندارم.

تگها

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker