اخبار فوتسالمسابقات و لیگ

کمیته فوتسال به دنبال حریف تدارکاتی برای تیم ملی و برگزاری جام حذفی

کمیته فنی فوتسال دنبال ایجاد چالش هایی برای فوتسال کشور است

کمیته فوتسال به دنبال حریف تدارکاتی برای تیم ملی و برگزاری جام حذفی، پس از آن که کنفدراسیون فوتبال آسیا به صورت رسمی اعلام کرد، مسابقات فوتسال جام ملت‌های آسیا قرار است مرداد ماه انجام شود، کمیته فوتسال در تلاش است تا قبل از آغاز این مسابقات، تیم ملی فوتسال کشورمان چند بازی دوستانه با تیم‌های مطرح و قدرتمند جهان برگزار کند تا ملی پوشان کشورمان بتوانند با قدرت بالایی راهی مسابقات جام ملت‌های آسیا شوند. از همین رو شنیده می‌شود کمیته فوتسال در نظر دارد این بازی‌ها را در قالب دیدار‌های چند جانبه برگزار کند تا هم بازیکنان در شرایط مسابقه قرار گیرند و هم کادر فنی بتواند با نقاط ضعف و قدرت ملی پوشان بیشتر آشنا شود. این در حالی است که تمام این موارد بستگی به آن دارد که ویروس کرونا تا چه زمانی بخواهد به شیوع خود در سر تا سر نقاط مختلف جهان ادامه دهد.

شنیده‌ها حاکی از آن است که کمیته فوتسال کشورمان با چند کشور به توافقاتی دست پیدا کرده، اما هنوز نامی از این کشور‌ها به میان نیامده و تا زمانی که وضعیت ویروس کرونا مشخص نشود این کمیته نمی‌تواند درباره زمان بازی‌های تیم ملی تصمیم گیری کند. ملی پوشان فوتسال کشورمان ابتدا قرار بود روز چهارشنبه ۲۰ فروردین ماه در ۲ بازی دوستانه به مصاف تیم قدرتمند آرژانتین برود، اما با به تعویق افتادن مسابقات جام ملت‌های آسیا این مسابقه هم لغو شد و به همین دلیل کمیته فوتسال در نظر دارد تا قبل از آغاز جام ملت‌ها تیم ملی بتواند با یکی از تیم‌های پر قدرت جهان مسابقه‌ای را برگزار کند.

اخبار فوتسال
کمیته فوتسال به دنبال حریف تدارکاتی برای تیم ملی و برگزاری جام حذفی

به علاوه ، به گفته برخی از کارشناسان فوتسال، سازمان لیگ برتر می‌تواند با احیا کردن دوباره جام حذفی، دیدار‌های پلی آف را کنار گذاشته تا تیم‌ها دیگر دچار سردرگمی در انجام مسابقات نشوند. حسین شمس عضو کمیته فنی فوتسال در گفت‌وگویی  درباره پیشنهاد برگزاری مسابقات جام حذفی اظهار داشت: رقابت‌های جام حذفی فوتسال در کشور ما چند سالی است که برگزار می‌شود و در آخرین مسابقه این رقابت‌ها یکی از تیم‌های استان تهران به مصاف یکی از تیم‌های استان سیستان و بلوچستان رفت و در پایان نماینده استان زاهدان موفق شد به مقام قهرمانی رقابت‌های جام حذفی دست پیدا کند. جالب است این قهرمانی در حالی توسط نماینده استان زاهدان به دست آمد که هیچ کسی از این موضوع با خبر نشد و به غیر از چند نفر از اهالی فوتسال کسی دیگری از این قهرمانی خبر ندارد.

او افزود: به هر حال پیشنهاد من به سازمان لیگ برتر فوتسال این است که اگر می‌خواهند مسابقات لیگ برتر فوتسال به مانند گذشته از کیفیت بالایی برخوردار باشد بهتر است دوباره مسابقات جام حذفی را احیا کنند تا تیم‌های قدرتمند لیگ برتر در این مسابقات حضور پیدا کرده و با این کار باعث می‌شوند که انگیزه تیم‌های دسته پایین‌تر بالا رود و هم اینکه باید برای قهرمان مسابقات جام حذفی جوایز ارزشمندی را در نظر بگیرند تا تیم‌هایی که در این رقابت‌ها شرکت کرده اند از انگیزه بالایی برخوردار شوند.
عضو کمیته فنی فوتسال ادامه داد: یکی دیگر از پیشنهادات من به سازمان لیگ برتر فوتسال این است که باید قهرمان لیگ برتر به مسابقات جام باشگاه‌های آسیا برود و قهرمان جام حذفی هم باید در مسابقات جام باشگاه‌های جهان شرکت کند. تیم‌هایی که در جام باشگاه‌های جهان حاضر می‌شوند، هر کدام از جوایز بسیار ارزشمندی برخودار هستند. در این صورت ما می‌توانیم با ۲ نماینده هم در جام باشگاه‌های آسیا و هم در جام باشگاه‌های جهان حضور پیدا کنیم و امیدوارم که سازمان لیگ برتر فوتسال برای فصل بعد رقابت‌های لیگ برتر، پلی آف را کنار گذاشته و به دنبال احیا کردن جام حذفی باشد.

تگها

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker