اخبار بازیکنانمصاحبه ها

فخیم:از سرمربی تیم ملی فوتسال ناراحتم

کایپتان تیم فوتسال مس سونگون در مصاحبه ای از تیم ملی فوتسال و لیگ برتر گفت.

به گزارش فوتسال کمپ ، فرهاد فخیم بازیکن و کاپیتان تیم فوتسال مس سونگون مصاحبه ای به شرح زیر انجام داده است.

* مسابقات فوتسال در حالی تمام شد که فقط بازی فینال باقی مانده بود. فکر می کنید این تصمیم باتوجه به شیوع کرونا درست بود؟

– فرهاد فخیم: کاش یا از اول مرحله پلی آف لیگ را برگزار نمی کردند و یا حداقل اجازه می دادند دو بازی فینال هم انجام شود. چه فایده دارد؟ دو ماه باید استراحت کنیم و بعد از آن مجدداً فقط برای دو بازی باید آماده شویم؛ آنهم در حالی که آمادگی بدنی و هماهنگی بازیکنان فروکش کرده است. می شد فینال را برگزار کنند تا همه چیز تمام شود.

* این برای چندمین بار است که لیگ فوتسال در یک فصل تعطیل می شود؟

– به نظرم این خاصترین لیگ به خاطر تعطیلات بود. از همان اول همه چیز افتضاح بود؛ یعنی از روزی که قرار بود مس با سه، چهار بازی به مسابقات جام باشگاه های آسیا برود ولی چند بازی بیشتر انجام دادیم و بعد از آن هم تعطیلات گاه و بیگاه.

تیم فوتسال مس سونگون
فخیم:از سرمربی تیم ملی فوتسال ناراحتم

* با این حال مس حتی باوجود تغییر سرمربی در کورس قهرمانی باقی ماند.

– تیم ما یکی از بهترین های لیگ بود. بازیکنان و تمام اعضای باشگاه همدل بودند. خوشبختانه امکاناتی که برای تیم هم در نظر گرفتند عالی بود و از نظر مدیریتی خوب حمایت شدیم. پولمان را هم به اندازه گرفته ایم. همانطور که گفتید با تغییر سرمربی هم در کورس باقی ماندیم ولی تعطیلات کسل کننده شد و از هم پاشیدیم. فکر می کردیم در مرحله پلی آف استراحت می کنیم و بعد از عید مسابقات از سر گرفته می شود ولی اینطور نشد. بهتر بود پلی آف تمام می شد و سپس اردوی تیم ملی استارت می خورد که آقای ناظم الشریعه (سرمربی تیم ملی فوتسال) اجازه نداد. وقفه در مرحله پلی آف به خاطر اردوی تیم ملی از نظر جسمی و روحی ما را خراب کرد.

* مس سال گذشته هم در فینال با گیتی پسند بازی کرد و قهرمان شد. فکر می کنید امسال این قهرمانی را حفظ می کنید یا عنوان به گیتی پسند می رسد؟

– اگر لیگ تعطیل نمی شد واقعاً یک فینال جذاب را می دیدیم چون هم ما آماده بودیم هم گیتی. گیتی پسند هم تیم بزرگ با مدیریت خوب است که در این چند سال همیشه جزو مدعیان بوده است. مدیریت این باشگاه هم قوی است. آنها امسال سرمربی بسیار خوبی را به خدمت گرفتند. حمید بی غم یکی از بهترین مربیان ایران و یک استثنا است. بچه های گیتی پسند هم رفقای ما هستند ولی در زمین سفت و محکم بازی می کنیم. تیمی قهرمان می شود که کمتر اشتباه کند و تمرکز داشته باشد؛ یعنی تیمی که بازیکنانش برای فینال ساخته شده باشند.

* این فصل هم از گیتی پسند پیشنهاد داشتید ولی در مس باقی ماندید. چرا به پیشنهاد گیتی پاسخ منفی دادید؟

– من حتی صحبت هایم را با گیتی پسند انجام داده بودیم ولی در نهایت قسمت نشد. از نرفتن به گیتی پسند پشیمان نیستم. مس هم تیم بزرگ با مدیریتی قوی است. ما زحمت کشیده ایم و شایسته قهرمانی هستیم ولی وقفه ایجاد شده کار را خراب کرد.

* آیا در این شرایط تمرینات انفرادی انجام می دهید و یا در کل تمرین انفرادی هم ممنوع است؟

– تمام سالن های بدنسازی و یا اماکنی که امکان ورزش داشته اند، بسته هستند. جایی برای تمرین نداریم. فعلاً که می خوریم و می خوابیم!

* تاریخ مناسب برگزاری فینال از نظر شما چه زمانی است؟

– از مسئولان سازمان لیگ خواهش می کنم فینال را فروردین نگذارند چون حداقل ۴۰ روز طول می کشد تا بدن بازیکنان آماده شود. بازیکن اگر ۴۸ تا ۷۲ ساعت تمرین نداشته باشد، بدنش از صد درصد آمادگی به صفر می رسد چه برسد به اینکه یک ماه تمرین نکند.

* ولی باتوجه به برنامه های تیم ملی احتمالاً چاره دیگری جز برگزاری بازی فینال در فروردین نباشد.

– آقایان گویا این موضوع را به شوخی گرفته اند و فکر می کنند بازیکنان آدم آهنی هستند. بدون تمرین و بعد از ۴۰ روز بیاییم بازی کنیم؟ هم مصدوم می شویم و هم بازی بدون کیفیت می شود. واقعاً شرایط سخت است. از مسئولان خواهش می کنم در صورت امکان فینال را بعد از ماه رمضان برگزار کنند. اگر بگویند فینال ۲۵ فروردین برگزار می شود، چه زمانی باید تمرین کنیم؟

* فکر می کنید با اردوهایی که تیم ملی فوتسال احتمالاً قبل یا بعد از ماه رمضان داشته باشد، امکان برگزاری فینال لیگ هست؟

– نمی دانم آقای ناظم الشریعه چه کار می کند. اگر او برای تیم ملی اردو نمی گذاشت، لیگ ما ۲۵ دی تمام شده بود. از دست ناظم الشریعه خیلی ناراحتم. آن موقع بازیکنان در اوج آمادگی بودند. حتی در مرحله پلی آف هم ۹۰ درصد همه می دانستند که مس و گیتی فینالیست می شوند؛ دو تیمی که ۹۰ درصد ترکیب تیم ملی را تشکیل می دهند. لازم به تعطیلی لیگ نبود. بازیکنان این دو تیم بعد از پایان لیگ با آمادگی کامل به تیم ملی می رفتند. بازیکنان تیم ملی به ما می گفتند در اردوی این تیم فقط وزنه زدند و دور زمین دویدند. چه فایده ای دارد؟ خود من به شخصه برای بازی فینال بی انگیزه هستم. حرفی هم بزنیم می گویند علیه سرمربی تیم ملی صحبت نکنید. حرفهای من علیه سرمربی نیست. به هر حال باید در این ارتباط با تمام بازیکنان فوتسال مشورت می شد نه فقط با ملی پوشان.

ما در لیگی بازی می کنیم که حتی وقتی مسابقات در جریان است پولی به بازیکنان نمی دهند چه برسد به اینکه بازی ها تعطیل شود. بازیکنان باید از کجا پول بیاورند؟ من با بعضی از بازیکنان دیگر تیم ها صحبت می کردم که تا الان فقط ۳۰ درصد پول گرفته اند. آنها متاهل هم هستند و کاری به جز بازی کردن در فوتسال ندارند. مسئولان چطور به فکر فوتسال هستند؟ این انصاف نیست. معلوم است که لیگ بی کیفیت می شود.

* مثل اینکه دل پُری دارید؟

– بله دلم خیلی پر است. امسال ما را «فیلم» کرده اند. نمی دانیم چطور تمرین کنیم. وقتی لیگ را برای تیم ملی و اردوی پیش از جام ملت ها می خواستند دو ماه تعطیل کنند، ۶ ملی پوش داشتیم. در باشگاه هیچکس نبود که تمرین کنیم. گاهی به سالن می رفتیم، گاهی می دویدیم و گاهی به کوه می رفتیم که بدنمان آماده بماند. این شرایط برای بازیکنانی که ملی پوش نبودند، ظلم بود.

* از نظر مالی باشگاه مس مشکلی داشت؟

– خیر؛ باشگاه ما سنگ تمام گذاشت و تا الان ۸۰ درصد دریافتی داشتیم با پاداش های مختلف. دم باشگاه گرم. ولی ما فقط نباید خودمان را ببینیم. برای داشتن یک لیگ با کیفیت باید تمام باشگاه ها و بازیکنان را در نظر گرفت. هفت، هشت سال قبل همیشه چند تیم مدعی در لیگ وجود داشتند. تیم هایی مثل دبیری، حفاری، تاسیسات دریایی، گیتی پسند و قبل از آن هم کلی تیم دیگر که همیشه کیفیت مسابقات بالا بود. الان شرایط اینطور نیست. از اول مشخص بود مس و گیتی پسند به فینال می روند.

* برگزاری پلی آف کمکی به لیگ فوتسال کرد؟

– امسال که نباید برای لیگ پلی آف می گذاشتند، این کار را کردند. با این کار باعث شدند لیگ بی کیفیت شود. هیچ چیزی از این لیگ در نیامد و بازی خیلی خوبی ندیدیم. خودمان هم بی انگیزه شده ایم. قبلاً بهتر از این بود.

تگها

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker