مصاحبه ها

امانی : ما از خودمان خوردیم نه از حریف!

سرمربی ستارگان دشت ورامین گفت: قبل از بازی با سایپا تیم ما به انحلال رسیده بود و زمانیکه در اسپانیا بودم برخی انحلال تیم را اعلام کردند.

به گزارش فوتسال کمپ، خانم امینه امانی، سرمربی تیم فوتسال بانوان ستارگان دشت ورامین درخصوص مشکلات و حاشیه های به وجود آمده برای تیمش در هفته‌های اخیر مصاحبه ای کرده است که متن این مصاحبه به شرح زیر است:

* از خودی خوردیم، نه از حریف!+

دلیل مشکلاتی که در چند هفته اخیر پیش آمده است، چیست؟
در شکست هایی که در سه هفته پایانی داشتیم، از خودی خوردیم نه از حریف. تیم ما پیش از بازی با سایپا منحل شده بود. سرپرست و یکی دو بازیکن را از ورامین انتخاب کردیم، به دلایلی که نمی‌دانم، گویا این مورد همینگونه که تیم ما را می‌خواستند منحل کنند تیم خانم یاری را هم منحل کردند.

اصلا قرار نبود بازی برگزار شود باشگاه می‌خواست و تمام قد پشت من ایستاده‌اند و گفته بودند خط قرمز ما خانم امانی است و تیم را هم من جمع آوری کردم هیچ مشکلی نداشتیم و حتی باشگاه بعد از هر بازی پاداش بازیکنان را پرداخت می‌کرد فقط مشکل ما این بود که ابتدا قرار بود تهران تمرین کنیم که به ورامین انتقال یافت مسائلی پیش آمد که خواستند مشاور داشته باشیم سپس ناسازگاری بچه‌های تهران آغاز شد. در ورامین ما سالن نداشتیم و سالنی که به ما می‌دادند بچه‌ها مصدوم می‌شدند و در سالن عباسی به صورت مهمان و فقط روز مسابقه می‌رفتیم. سرپرست تیم توپ‌ها را گم کرد و ما چهل روز است که توپ نداریم و در بازی مقابل تیم مس رفسنجان توپ نداشتیم و توپ را از تیم حریف گرفتیم.

* در کار من دخالت می‌کردند

یعنی مقصر بوجود آمدن مشکلات تیم شما سرپرست تیم بود؟
خیلی جنگیدم که تیم را نگه دارم و سرپرستم در هر بازی نمی‌توانست نیمکت ما را در هر بازی مدیریت کند. همه چیز از آنجایی شروع شد که می‌خواستند تیم را در ورامین حفظ کنند و من هم به سرپرست تیم گفتم این تیم متعلق به ورامین است و ما این تیم را در ورامین حفظ می‌کنیم. من حدود ۲۰ میلیون برای این تیم خرج کردم و پول خوابگاه را من پرداخت کردم بعد از بازی با ملی حفاری مشکلات ما آغاز شد. بچه‌ها از سرپرست حمایت کردند مسائلی را در اردوی اهواز بوجود آوردند که اصلا نباید شکست می‌خوردیم. در یک دقیقه تیم من به هم ریخت و سه گل خوردیم که به دلیل اینکه نیمکت متشنج بود. بازیکن می‌آمد بیرون و من آرام می‌کردم. در کار مربیگری من دخالت می‌شد من در آن بازی پاور پلی کردم که در این شرایط دروازه‌بان بیرون می‌آید اما کنار من بود و می‌گفت خانم تاجیک سرپرست تیم گفته برو به زمین مسابقه و بازی کن من گفتم مگر می شود شما در پاور پلی به زمین بروی و سرپرست می‌گفت باید برود در این شرایط و با دخالت‌های ایشان کنترل نیمکت از دست من خارج شد در مربیگری من دخالت کردند.

* این تیم را می‌خواستند قبل از بازی با سایپا منحل کنند

در بازی با دختران کویر مس کرمان چه اتفاقی افتاد؟
در ترکیب تیم در بازی برابر کرمان دخالت کردند. من اسپانیا بودم و از آنجا پیام دادم که ترکیب پنج نفره تیم را برابر دختران مس کویر کرمان هماهنگ کردم. اصلا بچه‌ها باید شکست می‌خوردند. ترکیب و سیستم و تاکتیک را فرستادم که سیستم بازی را عوض کردند که در ۵ دقیقه آخر گل خوردیم. من به بازیکنانم گفتم چرا برابر این تیم باختیم این تیم که بازیکنان خوبش را ندارد و مثل سال گذشته نیست ما باید برابر این تیم پیروز می‌شدیم. ما با سایپا مساوی کردیم در بازی با کرمان از بازیکنی تا آخر بازی استفاده کردند که من شاید سه یا چهار دقیقه بازی داده بودم و تجربه لیگ برتری نداشت ولی چون بازیکن ورامینی بود از او به صورت ثابت تا آخر بازی استفاده کردند و همه چیز دست به دست هم داد. بازی برابر مس رفسنجان هم باید انجام می‌شد اعلام کرده بودند که تیم منحل است و گفته بودند سرمربی تیم و مدیرعامل هم خارج از کشور هستند. من به دلیل کارهای اقامتم در اسپانیا هماهنگ کرده بودم که باید بروم. سرپرست تیم را قبل از بازی با ساپیا را می‌خواستند برکنار کنند چون می خواست ورامینی‌ها را نیز خراب کند و بازیکنان وضعیت خوبی نداشتند و ما در هر بازی آنها را آماده می‌کردیم. در این بازی آخر هم که ما آمدیم دو سه روز قبل از بازی گفتند تیم منحل است و خانم امانی هم نمی‌آید درحالیکه مدیرعامل باشگاه به من گفت شما باید بازی کنید نمی‌دانم شاید در ایران چنین رسمی است چون تیم زیر ۱۸ سال را قهرمان اسپانیا کردم با تیم‌های بزرگسالان و حتی آقایان این کشور کار کردم و اصلا چنین مسائلی نبوده است.

* اخراج مقصران تنش در تیم ستارگان دشت ورامین و تشکیل جلسه اضطراری برای انحلال یا ادامه فعالیت

چرا در بازی با مس رفسنجان که خودتان حضور داشتید، شکست سنگینی خوردید؟
در بازی پایانی یک جلسه قبل از بازی با مس رفسنجان تمرین کرده بودیم بچه‌ها را بعد از بازی با کرمان در خوابگاه کاوه رها کرده بودند و مشاور باشگاه گفته بود شما بروید دو سه روز استراحت کنید و برگردید. سپس خانم تاجیک و اقبالی گفته بودند تیم منحل است و من با بچه‌ها صحبت کردم که چنین اتفاقی نیفتاده است و رئیس هیئت مدیره باشگاه هم حمایت کرد. ما در بازی برابر مس رفسنجان هشت بازیکن داشتیم. امروز هم جلسه اضطراری برگزار می‌شود تا درباره این تیم تصمیم گیری شود که یا این تیم کاملا منحل می‌شود و یا مشکلات تیم حل می‌شود و به بازی‌ها ادامه می‌دهیم.

و حرف پایانی.
دکتر سهم دینی مدیرعامل باشگاه و مشاورشان آقای مهماندوست در این مدت حمایت‌های زیادی از تیم کردند و همیشه حامی ما بودند و با تمام مشکلاتی که داشتیم در تیم حمایت صددرصدی از من داشتند. این تیم حاشیه پیرامونش نبود ولی با این شرایطی که در تیم ایجاد شد نیاز هست حتما صحبت کنم و اگر در درجه اول حمایت مالی نشویم و تیم از نظر جذب بازیکن و کادر تقویت نشود در ادامه راه مشکل پیدا خواهیم کرد و احتمال انحلال تیم ستارگان هست و من یک تنه نمی‌توانم تیم را هدایت کنم. همه می‌دانند سرمربی باید در آرامش روی تمرینات تیمش و برنامه ریزی روز مسابقه و شرایط فنی تیمش تمرکز و تیم را آماده کند و بقیه مجموعه تیم باید کار خودشون را بدانند و کمک کنند نه باری روی دوش بقیه باشند، از سردار علی اعلائی هم تشکر می‌کنم که این چند روز تیم را حفظ کردند و با نظر و خواسته ایشان تیم را برای این بازی آماده کردم. هرچند ما فقط یک جلسه تمرین داشتیم و تیم مان از لحاظ روحی روانی آمادگی این بازی نداشت ولی برای احترام به تیم حریف و سازمان لیگ من ترجیح دادم این بازی هم انجام شود تا در جلسه تکلیف ادامه همکاری من با باشگاه ستارگان ورامین معلوم شود و در صورت حل شدن همه مشکلات ادامه همکاری خواهم داد و تیم هم در لیگ خواهد ماند.

تگها

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker