فوتسال بانوانمصاحبه ها

بازیکن لیگ برتر فوتسال بانوان : کیفیت بهتر شده است.

فاطمه سهرابی بازیکن تیم فوتسال بانوان مس رفسنجان مصاحبه ی جدید را انجام داده است.

به گزارش اخبار فوتسال بانوان فوتسال کمپ ، فاطمه سهرابی بازیکن تیم فوتسال بانوان مس رفسنجان در مصاحبه ی از کیفیت لیگ ، ایجاد انگیزه با تقسیم بازیکنان حرفه ای و ملی پوش در تیم های حاضر در لیگ برتر فوتسال بانوان و … صحبت های کرده است.

او گفت : کیفیت لیگ فوتسال بانوان به نسبت سال‌های گذشته بهتر شده است و بازیکنان خوب در تیم‌های مختلف پخش شده اند. خوشبختانه اکثر تیم‌ها از وجود بازیکنان ملی پوش و کلیدی بهره‌مند هستند که این موضوع سطح فنی بازی‌ها را بالا برده است و تیم‌ها با انگیزه بیشتری در مقابل یکدیگر ظاهر می‌شوند.

درحال حاضر شرایط امتیازی تیم ما بهتر شده است و در صدر جدول قرار گرفتیم. اما امتیاز‌ها بسیار نزدیک به هم است و ما هنوز بازی‌های حساس دیگری در پیش رو داریم. بسیاری از تیم‌ها در نیم فصل دوم متحول می‌شوند و این کار را دشوارتر می‌کند. این موضوع برای ما مسلم است که اگر با سختی بیشتری عنوانی را کسب کنیم، طعم شیرین تری برای ما خواهد داشت و من خودم به شخصه دوست دارم تمام بازی‌های لیگ سخت و غیر قابل پیش بینی باشد.

خانم سهرابی افزود : وقتی یک تیم در طول یک فصل در بالای جدول قرار دارد باید در تمام بازی‌ها با تمام توان و در بالاترین سطح آمادگی و فنی خود ظاهر شود. برگزاری پلی آف، هر چند هزینه و زمانی را به خود اختصاص می‌دهد، اما چون فرصت جدیدی را در اختیار تیم‌های دوم تا چهارم قرار می‌گذارد برای تیم‌ها بسیار خوب، اما برای تیم بالای جدول که یک لیگ کامل بیشترین امتیاز را کسب کرده چندان جالب نیست.

داوری کار بسیار حساس و سختی است که نیاز به تجربه و تمرین فراوان دارد. داوران با کیفیتی در لیگ ما وجود دارند، اما تعداد آن‌ها بسیار اندک است و با توجه به حساسیت لیگ و اینکه ممکن است در یک هفته دو یا سه بازی حساس‌تر وجود داشته باشد نباید دچار این بحران بشویم که بازی‌ها از لحاظ داوری به مشکل بخورند، هر چند اشتباهات داوری در همه جای دنیا وجود دارد، اما باید این موضوع را به حداقل برسانیم، برخی مواقع تصمیمات داوری نتیجه بازی‌ها را رقم میزند و حق هر تیمی است که داوران خوب برای آن‌ها سوت بزنند. البته همه مشکلات هم به داوران برنمی گردد، زیرا آن‌ها هم باید در زمینه‌های زیادی حمایت بشوند.

وی ادامه داد : هیچ باشگاهی دوست ندارد در اواسط فصل کناره گیری کند، یک تیم برای حضور در لیگ هزینه می‌کند و وقتی بدون هیچ دستاورد و با بدترین شکل ممکن از لیگ خداحافظی می‌کند، این مسئله یک مقدار ناراحت کننده است. نمی‌شود تمام تقصیرات را گردن باشگاه‌ها انداخت مسئولان می‌توانند حامی تیم‌ها باشند. وقتی یک تیمی موفقیتی را کسب می‌کند اکثر مسئولان به هر نحوی خودی نشان می‌دهند تا در موفقیت تیم سهیم باشند. این نوع نگرش‌ها باید در همه‌ی زمینه‌ها باشد حتی زمانی که تیمی دچار بحران می‌شود این نوع حمایت‌ها بسیار کم است.

انحلال تیم‌ها در اواسط لیگ باعث به هم خوردن نظم و نتایج هم می‌شود. البته اکثر این اتفاقات برای تیم‌های پایین جدول رخ می‌دهد. متاسفانه بازیکنان این تیم‌ها از لحاظ روحی دچار مشکل می‌شوند و از لحاظ مالی هم به بحران می‌خورند. لیگ برای بسیاری از بانوان منبع درآمد است و با کناره گیری کردن باشگاه‌ها لطمه‌های جدی به بازیکنان وارد می‌شود. امیدوار که این تجربیات تلخ باعث بهتر شدن شرایط لیگ بانوان شود.

در پایان نیز فاطمه سهرابی اظهار داشت : در اوایل فصل مشکلاتی برای شروع مسابقات به وجود آمد که با تلاش فدراسیون، مسابقات تا به اینجا کار خوب برگزار شده است. شرایط اقتصادی هم چیزی است که دست خوش تغییر است و هیچ کدام از تیم‌ها از این قاعده مستثنی نیستند، اما بعضی از تیم‌ها با پشتوانه محکم تری لیگ را شروع می‌کنند و همین موضوع باعث می‌شود در بروز مشکلات با تجربه‌تر عمل کنند، گرچه بازیکنان در این زمینه مالی بسیار صبور بوده اند، اما این موضوع نباید باعث سواستفاده باشگاه‌ها شود. علاقه، تعهد بازیکنان به تیم باید یک الگو باشد لذا مسئولان هم باید بیشتر در این زمینه تعهد و مسئولیت داشته باشند و آن را در معرض اجرا بگذارند.

تگها

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker