تیم های ملیفوتسال بانوان

مسابقات فوتسال قهرمانی بانوان آسیا رسماً به تعویق افتاد

با اعلام نایب رئیس بانوان فدراسیون فوتبال، مسابقات فوتسال قهرمانی بانوان آسیا رسماً به تعویق افتاد.

به گزارش اخبار فوتسال بانوان فوتسال کمپ و به نقل از سایت رسمی خبرگزاری “تسنیم” ، روسیه در نامه‌ای به فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرد تورنمنت چهارجانبه این کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا کنسل شده است. از طرفی به گفته نایب رئیس بانوان فدراسیون فوتبال مسابقات فوتسال قهرمانی بانوان آسیا به صورت رسمی از سوی کنفدراسیون آسیا به تعویق افتاده است.

لیلا صوفی‌زاده با اعلام این خبر گفت: مسابقات فوتسال قهرمانی بانوان آسیا که قرار بود تیر ماه سال جاری در کویت برگزار شود به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت رسمی از سوی کنفدراسیون آسیا به تعویق افتاد، اما هنوز تاریخ جدید برگزاری این رقابت‌ها اعلام نشده است. بنابراین زمان برگزاری مسابقات آقایان از اردیبهشت ماه به مرداد ماه موکول شد و رقابت‌های بانوان که قرار بود تیر ماه برگزار شود احتمالاً شهریور یا مهر ماه انجام می‌شود.

وی درباره لغو مسابقات چهار جانبه روسیه اظهار داشت: این رقابت‌ها قرار بود با حضور تیم‌های روسیه، پرتغال، سوئد و ایران به میزبانی روسیه برگزار شود که برای تیم ملی فوتسال بانوان کشورمان بازی خوبی بود، اما در نامه‌ای به صورت رسمی اعلام کردند این مسابقات به دلیل ویروس کرونا کنسل شد.

رئیس کمیته بانوان فدراسیون فوتبال درباره مسابقات آسیایی فوتبال بانوان هم تصریح کرد: فینال مسابقات آسیایی تیم‌های ملی فوتبال در شش ماهه پایانی سال گذشته برگزار شد و برای برگزاری مسابقات دور بعد فرصت داریم. مسابقات مقدماتی رده‌های سنی زیر 17 و زیر 20 سال قرار بود در اسفند ماه سال 99 برگزار شود و برنامه ما این بود که بتوانیم در فصل بهار 99 کمیته‌های فنی را تشکیل دهیم و ترکیب کادر فنی را مشخص و اردوها را تا زمان برگزاری مسابقات مقدماتی آغاز کنیم.

فرشته کریمی
مسابقات فوتسال قهرمانی بانوان آسیا رسماً به تعویق افتاد

وی افزود: مسابقات جام ملت‌های 2022 رویداد تیم ملی فوتبال بزرگسالان است که مسابقات مقدماتی آن در سال 2021 برگزار می‌شود و اردوهای آماده‌سازی نیز باید در سال 2020 برگزار شوند. بنابراین برای آماده‌سازی تیم ملی فوتبال زمان داریم. برای فوتبال نگران نیستیم، اما برای فوتسال باید بعد از پشت سر گذاشتن این دوران به صورت خیلی جدی به فکر برگزاری مسابقات تدارکاتی باشیم. البته اکثر کشورها شرایطی مشابه ما دارند و ممکن است بعد از پشت سر گذاشتن ویروس کرونا امکان فراهم شدن بازی تدارکاتی برای آنها راحت‌تر فراهم شود.

صوفی‌زاده ابراز امیدواری کرد بازی تدارکاتی برای تیم ملی فوتسال فراهم شود و خاطرنشان کرد: امیدوارم بتوانیم مسابقات تدارکاتی برای تیم ملی فوتسال فراهم کنیم و بتوانیم مسابقات دیگری با تیم‌های آسیایی یا اروپایی که این شرایط را مثل ما پشت سرگذاشتند، فراهم کنیم تا با آمادگی در مسابقات آسیایی شرکت کنند.

وی از برنامه‌ریزی برای تشکیل تیم ملی ب خبر داد و گفت: همچنین ما برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا تیم ملی ب را تشکیل دهیم که تیم الف با تیم ب بتواند رقابت کند و از بازیکنان برتر لیگ و بازیکنانی که به تیم ملی دعوت می‌شدند و به دلیل تعداد محدود نمی‌توانستند در ترکیب اصلی باشند به عضویت تیم ب درآمده و مقابل تیم الف قرار گیرند. البته بازی دوستانه تیم زیر 20 سال با تیم ملی مطرح است که این امر را کمیته فنی باید تشخیص دهد که چقدر به صلاح این تیم است، چون با توجه به شرایط جسمانی تیم زیر 20 سال و احتمال آسیب‌دیدگی از لحاظ فنی باید بررسی شود.

تگها

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker