اخبار فوتسالمصاحبه ها

پیشنهاد عضو کمیته فنی برای حذف مرحله پلی‌آف لیگ برتر فوتسال

عضو کمیته فنی و توسعه فوتسال می‌گوید باید مرحله پلی آف لیگ برتر فوتسال حذف و دو تیم به لیگ برتر اضافه شوند.

به گزارش فوتسال کمپ و به نقل از سایت رسمی خبرگزاری “مهر” ، لیگ برتر فوتسال ایران در سال ۹۸ برای دومین بار پیاپی برگزاری مسابقات به شکل پلی آف را تجربه کرد و هشت تیم بالای جدول راهی این مرحله شدند. صرفنظر از اینکه دیدار فینال امسال بین تیم های فوتسال مس سونگون  و گیتی پسند اصفهان به خاطر شیوع ویروس کرونا لغو شد و هنوز زمان برگزاری آن مشخص نیست، ایرادات و انتقادات زیادی به برگزاری این مرحله از سوی کارشناسان و بعضی مربیان گرفته شده بود.

فرسایشی شدن مسابقات، بالا رفتن هزینه باشگاه ها، جدی نگرفتن مرحله نخست و گروهی لیگ و بالارفتن اتفاقات حاشیه ای از جمله انتقاداتی است که به برگزاری مسابقات به شکل پلی آف وارد است.

لیگ برتر فوتسال
پیشنهاد عضو کمیته فنی برای حذف مرحله پلی‌آف لیگ برتر فوتسال

حسین شمس عضو کمیته فنی و توسعه فوتسال از جمله کسانی است که مخالف برگزاری لیگ به صورت پلی آف است. شمس در این ارتباط گفت: پلی آف چیز بیخودی است و ثمری ندارد. بهتر است سازمان لیگ فوتسال به جای برگزاری پلی آفِ بی حاصل، جام حذفی را برگزار کند.

وی افزود: البته تیم ها برای حضور در جام حذفی نیاز به انگیزه بالای مالی دارند. باید کاری کرد که باشگاه ها برای حضور در جام حذفی ترغیب شوند؛ مثلا جایزه ای گرانبها برای این جام در نظر بگیرند و یا قهرمانش را به یک تورنمنت بین المللی اعزام کنند. این راهکار بهتر از برگزاری لیگ به صورت پلی آف است.

تگها

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker